понеділок, 9 травня 2016 р.

Великодні гаївки

Великодні гаївки виконують лише протягом кількох днів на рік.  Припадає це на Великодні свята відповідно. Кожна місцевість має свої традиції гаївок.  Вони відображають особливості кожного регіону. Проте всі вони зводяться до танцювально-ігрових елементів, а також співів, які є обов’язковою частиною  усіх гаївок. На Великдень, який переважно припадає на квітень місяць, природа вже починає розвиватися і розпускатися. І настає пора активних ігор на відкритому повітрі. Так  як до Великодня триває завжди великий піст, тому розваги починаються тільки на свята. Після церкви молодь та діти залишаються та починають виконувати гаївки. Традиційно це триває усі 3 дні Великодніх свят.

Гаївки ведуть свій початок ще з дохристиянських часів. У них показувався процес роботи на землі, збирання урожаю.  У християнських гаївках показується радість від приходу весни та Воскресіння Христового. Гаївки є дуже важливим елементом народного фольклору, які, можливо, дещо змінюються з плином часу, проте не втрачають своєї важливості у розвитку української культури. 

Дотримуються традицій виводити гаївки і у нашій школі. Таке святкування відбулося 6 травня. Учні 2-б класу виконували дві гаївки, а саме, "Куди їдеш, Романочку?" та "Вербовая дощечка". Після виступу у класі відбулося частування великодніми пасками.



Немає коментарів:

Дописати коментар