понеділок, 12 лютого 2018 р.

Виготовлення Стрітенської Свічечки

Ось і Стрітення. На свято Стрітення освячуємо свічки. Цей звичай дійшов до нас ще з одинадцятого століття. Світло свічок –це добрий символ правдивого Божого світла, яким є сам Господь наш Ісус Христос, це джерело доброї енергії. В кожній домівці є Стрітенська свічка – грімниця. Здавна її засвічують люди, коли надходить буря, блискавка, громовиця, коли в душі є страх, небезпека. Свічка захистить від всього лихого.

Стрітення – це свято зустрічей. Найважливіша зустріч відбулася 2018 років тому, коли Пресвята Мати і праведний Йосиф принесли до храму Дитятко Ісуса, щоб сповнити обряд пожертвування Богові. Праведний старець Симеон впізнав у Дитятку Месію, взяв Його на руки, щирою молитвою поблагодарив Господа за ласку, що його очі побачили обіцяного Спасителя.
За народним переказом – на Стрітення зима зустрічається з весною. Велика зустріч відбулась на Стрітення в церковному житті, про яку пам’ятають багато поколінь і святкують її щорічно. Важлива зустріч – завжди зворушлива подія. В нашому житті є також багато зустрічей, які запам’ятовуються на все життя. Найперша зустріч в нас – з світом Божим, з батьками, родиною, церквою. Цікава зустріч відбувається з Першою Вчителькою, з омріяним хлопцем чи дівчиною, з друзями по навчанні, по праці…  так все життя. Недавно, згідно нашої віри, ми зустрілись з Дитятком Божим. Дитятко освятило світ. Тож, усі разом святкуймо Стрітення Господнє, прикрасімо свої оселі освяченими свічками і принесімо істинному Світлові – Христові чистоту своїх сердець.

Учні 4-б класу виготовляли  Стрітенську Свічечку в монастирі Святого Онуфрія під керівництвом отця Антонія. 

За матеріалами сторінки FB Andriy Kashchuk